ZyXEL 24-Port Gigabit Ethernet Unmanaged Switch – Fanless Design with 2 SFP Ports [GS1100-24]
Description
Features:
- Two SFP ports support for easy long-distance deployments
- Non-blocking, wire-speed transmission
- Auto MDI/MDI-X support
- Helps you save energy with its Green Ethernet Feature
- Fanless design. It is suitable for small or quiet office environments.
Product Details:
- Brand: ZyXEL
- Number of Ports: 4
- Color: Black
- Compatible Devices: Desktop
- Item Weight: 2000 Grams
- Product Dimensions: 5.16 x 17.36 x 1.73 inches
- Item Weight: 4.41 pounds
- Manufacturer: ZyXEL
- Country of Origin: China
- Item model number: GS1100-24
- Is Discontinued By Manufacturer: No
- Date First Available: November 19, 2010
Your Cable Store 25 Foot 1/4" (6.3mm) Mono Microphone Extension Cable 025 Ft
Foamily Acoustic Foam Egg Crate Panel Studio Foam Wall Panel 48" X 24" X 2.5" (2 Pack) 2 Pack Charcoal
Marathon 30326 13x5.00-6in Flat Free Lawnmower Tire on Wheel 3" Hub, 3/4" Bushings, Black
Carburetor for Tecumseh 640152 640152A 640023 640051 640140 640260B HM80 HM90 HM100 with Gasket, 8HP 10 HP Engines Craftsman Lawnmower Coleman 5000w Generator
Fiskars 7.9-12 Foot ExtendableTree Pruning Stik Pruner (92406935K) Pack of 1
Oakley Half Jacket Earsocks/Nosepieces One Size Black
28-month-aged Parmigiano Reggiano (2 lbs.)
The Original Donut Shop Dark Single-Serve K-Cup Pods, Dark Roast Coffee, 18 Count - Pack of 1
Lakanto Liquid Monkfruit Sweetener | Zero Calories | Original Flavor 1.85 Ounce (Pack of 1)
58" Legend of Zelda Master Sword Leather Universal Belt Strap Holder Link Hyrule Frog Buckle
Disney Minnie Mouse Slumber Bag Set
Tube Heroes TDM Action Figure with Accessories
Beetlejuice Movie Scenes Ankle Socks 5 PK for Men and Women
Berkshire womens Sheer Backseam With Control Top 2 Plus Fantasy Black
GRACE KARIN Women's Button Down Vee Neck Long Sleeve Rib Knit Cardigan Sweaters Large Dark Purple
Newsboy Cap for Men, Flat Cap, Ivy Hat Wool Blend, Mens Caps, Gatsby Hat Medium Dark Gray
I DO WHATEVER MY RICE KRISPIES TELL ME TO Pinback Button 1.25" Pin / Badge
Hosa CMP-159 3.5 mm TRS to Dual 1/4" TS Stereo Breakout Cable, 9 Feet 1-Pack